Make your own free website on Tripod.com
 


BİR NOHUTTAN BİN DOSTLUK DOGAR

2. SINIF FİLİSTİN ÖGRENCİSİ

Nidal KHALAF

 

Uzun ve soğuk gecelerin ardından , baharı nefis bir ‘Felafil’ ile karşıladık. Felafil milli bir yemeğimizdir. Avrasya Topluluğu ve Filistinli arkadaşlarımız ın oluşturduğu nezih grubumuzun yoğun çabalarından sonra, bize annelerimizin ellerinden çıkmış kadar lezzetli bir Felafil ziyafeti yaşattılar. Hepimiz bir anlığına dahi olsa Filistin’e, baba ocağımıza döndük.

Hem Türkiye’nin hem de Filistin’in üzerine doğan baharı bir sofra sıcaklığına döktük. Aslında Felafil’i bu kadar lezzetli kılan Türk dostlarımızın muhabbeti ve içtenliği idi. Muhabbet en güzel katığımız oldu bu gecede. Bu gece Türk arkadaşlarımızla bu kucaklaşma, bir yakınlaşma gecesi oldu bizim için.

Bu okulu bitirip ülkemize döndüğümüzde yüreklerimizin müşterek çarptığını bildiğimiz dostlarımızı bu güzel hatıralarla anacağız. İstedik ki bu güzelliği bütün Türk arkadaşlarla birlikte yaşayalım. Çünkü bu gece aklımızda hep güzel bir gülüş, sıcak bir duygu, tatlı bir hatıra olarak kalacak. Ali Rıza müdürümüzün katılımı ve hassasiyetlerimizle ilgili yaptığı konuşma hepimizi duygulandırdı.

Nasıl bu gecede bizler Türkiye de Polis Akademisinde bu güzel insanların arasında olmaktan gurur duyduysak, onlarında Filistin’e gelip halkımızla beraber aynı ortamı orada yaşamalarını istiyoruz ve ve bu isteğimizin mezun olduktan sonra gerçekleşeceğini umuyoruz. Türk-Filistin kardeşliğinin kalplerimizdeki tezahürünün, devletlerarası ilişkilerde de güçlü bir yakınlaşmayı doğurmasını da bekliyoruz. Çünkü biz iki kardeş halkız.

Bu gecenin hazırlanmasında emeği geçen başta Avrasya Topluluğu olmak üzere bütün arkadaşlarımıza , geceye katılan komiserlerimize ve Ali Rıza müdürümüze şükranlarımızı sunuyoruz.

* Felafil :nohuttan yapılan bir köfte çeşiti.

 

   

 

İÇİNDEKİLER

 

 

 

 


Copyright © 2004 Avrasya Toplulugu. All right reserved.
Designed By Vazha Devadze